Web Programlama
Web Programlama

Web Programlama

web programlama nedir ?


Web Programlama biraz kafa karıştırıcı, alışagelmedik bir tabir olabilir. Çoğu kimsenin Web Tasarım olarak bildiği bu ifade, dinamik sitelerin internet üzerinde hakimiyeti ele geçirmesiyle niteliğini kazanmıştır.

Statik, değiştirlmesi bir Web tasarımcı isteyen, yeniliklerin ve güncellemelerin zor yapıldığı broşür niteliğindeki Web Siteleri tercih edilmemektedir.

Doğru, projelendirme, iyi bir analiz ile sitenizi tamamen sizlerin güncelleyeceği, sizlerle iş yapacak insanların, sizler hakkında doğru bilgileri elde etmesini sağlayacak Web Tasarımına biz Web Programlama diyoruz.

dinamik WEB sitesi nedir ?

Herhangi bir programcı yada Web Site tasarımcısına ihtiyaç duymadan, sitedeki içeriklerin sizler için yapılmış bir program aracılığı ile istenildiği an ve kolayca, eklenmesi, değiştirilmesi veya güncellenmesi işlemine olanak veren sitelere verilen isimdir. Bu tip sitelerde bir sayfa sayısı sınırlaması yoktur. Sınırsız sayıda sayfa üretebilecek nitelikte tasarlanırlar. Her sayfa için oluşturulmuş templateler içine, programdan girilen veriler otomatik olarak yerleşir. Bu tip sitelerde Üyelik sistemi, hesaplama gerektiren işlemler, üyeler arası iletişim ve etkileşimi sağlayan unsurlar bulunur.

nelere dikkat ediyoruz ?

Web üzerinde yapılan işler belirli standartlara sahip olmak zorunda. Siz ulaşacak insanların bu sayfalardaki doğru bilgilere erişmesi, size kolaylıkla ulaşması, kullandıkları internet tarayıcısı ne olursa olsun sayfalarınızı düzgün bir şekilde açması için işin görünmeyen kısımlarında temiz kodlama, arama motorları için optimizasyon, site erişimlerini raporlama bu raporlara kolayca erişimizi sağlama dikkat ettiklerimizin başında geliyor.

Bunu şöyle örnekliyoruz; Bir araba alırken en son karar verdiğiniz şey belkide rengi vede dizaynıdır, bunlardan önce motor gücü ve teknolojisi, güvenlik ekipmanları, benzin tüketimi gibi unsurları içinize sindikten sonra renk ve tasarım gibi ambalaj unsurlarına bakarsınız. Bilirsinizki bir arabadaki performansın renk ile alakası yoktur. Dolayısıyla görünen yerlerinden ziyade bir arabın gözle görünmeyen yerleri onu almamızdaki en önemli etmendir.

WEB üzerinde, bu tercihi, arabalar kadar iyi bilgimiz olmadığı için yapan kişi veya kuruluşa bırakırız. Arkada neler döndüğünü bilmeyiz ve sadece görsel tasarım konusundaki unsurlara takılırız. Bu konuda W3 ‘un ve Google’ın standartlarına uygun, hızlı ve doğru kodlanmış web siteleri üretiriz.

ne kullanıyoruz ?

Maliyetler herkes için Hson derece önemlidir. Platformlarımızı seçerken veritabanından, dil kodlamasına kadar kullandığımız ekipmanlar GPL lisansına sahip ücretsiz yazılımlardan oluşur. Sizin terchileriniz doğrultusunda Windows platformlarının da kullanıldığı durumlar olmakla birlikte ağırlıklı Linux platformalarında çalışıyoruz PHP ve MySQL kullanıyoruz. Veri tabanında sizlerin isteği doğrultusunda yine MSSQL, PL/SQL, PosgreSQL kullandığımız işlerde olabiliyor.

web geliştirme yol haritamız

Keşif / Başlangıç görüşmeleri.
İş Gereksinimleri / Hedeflerin Gözden geçirilmesi
Teknik karmaşıklığın çözüm ve analizi / Fizibilitenin gözden geçirilmesi
Faaliyet alanının belirlemesi / Beklentilerin gözden geçirilmesi
Maliyet tartışması / ödeme şartları
Süreçlerin belirlenmesi / İşlem yapılanması
Önceliklerin gözden geçirilmesi / Dönüm noktalarının belirlenmesi
Maket (Mock-up) Tasarım / Prototip Geliştirme
Nihai Tasarım / Fonksiyonların onayı
Veritabanı tasarımı / Mimari Geliştirmeler
İş teslim süreçlerinin belirlenmesi / Bileşen ve Modüllerin onaylanması
Gerçekleştirme (uygulama) / ürün testi
Müşteri fikirlerinin alınması / Görsel değişiklikler
Müşteri eğitimi / İdari devir teslim
Bakım ve Güncelleştirme süreçlerinin belirlenmesi / Geliştirme keşfi( 2028 Okunma )
sitemap! rss!