Mobil Site
Mobil Site

Mobil Site

 

Firmanız için bir web sitesi tasarımı yaptırdınız ve ihtiyacınız olan her şeyi kapsıyor. Ama sonra birisi size web sitenizin cep telefonunda çok kötü göründüğünü söylüyor ve siz de bir “mobil web sitesi tasarımı” yaptırıyorsunuz. Sonradan fark ediyorsunuz ki yaptırdığınız web sitesi, dokunmatik ekranlara uygun değil,  iPad ve benzeri tabletlerde düzgün çalışmıyor.  Sonra bir müşteriniz arıyor ve 42 inç televizyonuna bağladığı Mac Mini’sinde web sitenizin çok kötü göründüğünü söylüyor!

Anladınız ne demek istediğimizi :)

Bugün dünyamızda sürekli güncellenen web  ve ekran teknolojileri sayesinde her an bir değişiklikle karşılaşıyoruz. Bu yüzden firmanız, hizmet ve ürünleriniz için bir web sitesi  tasarlarken daha iyi bir metod belirlemeniz gerekiyor. İşte o daha iyi metod, Mobil uyumlu web tasarım, diğer adı ile Duyarlı Web Tasarım. İngilizce Responsive design’dan çevirildiğinde Duyarlı Tasarım pek akılda kalıcı bir isim değil, bu yüzden biz bu yazımızda “Mobil Uyumlu Web sitesi Tasarımı” olarak nitelendireceğiz.

Mobil Uyumlu Web siteleri, site içerikleri ve düzeninin, kullanıcının şartlarına göre, yani ekran boyutu, platformu ve hatta oryantasyonuna göre adapte olur.( 1920 Okunma )
sitemap! rss!